Astaksantyna

Astaksantyna

Astaksantyna – innowacyjny przeciwutleniacz

 

    Stres, zmęczenie, szybszy tryb życia powodują nieodwracalne szkody w naszych komórek.

Dodatkowo brak ruchu, jedzenie „byle czego”, potęgują te zmiany. Dlatego od kilku lat obserwuje się na rynku zwiększone zainteresowanie produkcją, jak i spożywaniem, witamin i minerałów niwelujących te skutki.

    Astaksantyna, czyli pochodna karotenoidów, jest silnym antyoksydantem. Posiada zdolności ochrony przed działaniem toksycznego tlenu O3. W wyniku jego działania ulega silne uszkodzenie DNA jądra matricum komórki. Są to zmiany najczęściej nieodwracalne, i powstające w wyniku długotrwałego działania czynnika stresogennego.

Skutki te są widoczne najszybciej w skórze. Są to: ściągnięcie skóry, niekontrolowane złuszczanie naskórka oraz pojawienie się zmian starzeniowych: zmarszczek, plam barwnikowych i utrata jędrności skóry.

    Astaksantyna firmy SOLGAR jest naturalnie pozyskiwana z algi Haematococcus pluvialis . Jest to roślina o bardzo dużej ilości czerwonego barwnika. Oprócz tego składnika posiada w dużej ilości beta-karoten, który również działa ochronnie i regenerująco oraz wzmaga ilość wytwarzanego brązowego pigmentu skóry (melaniny).

Ponadto, zwiększenie w diecie spożywania łososia, krewetek, dorsza i homara, które są doskonałym źródłami tego składnika, również pozytywnie wpłynie na ochronę komórek ciała.

Astaksantynę znajdziemy również w preparacie link SOLGAR Omega – 3 Pełne Spectrum, który jest szczególnie polecany w chorobach sercowo-naczyniowych.

    Działanie tego produktu, powoduje ochronę ciała i skóry od wewnątrz. Aby było to działanie kompleksowe, należy zadbać również o siebie od zewnątrz.

Szczególnie polecany jest pielęgnacja, produktami kosmetycznymi, które są dedykowane do zmian

starzeniowych.

    Wśród firm na rynku polecane są kosmetyki z pochodnymi winogron ( Resveratrol, Premier Cru ) oraz oparte na prostych, rodzimych formułach ( Skin Essentials i Collagen lift ).

Preparatyzapobiegają przez naskórkowej nadmiernej ucieczce wody ze skóry, a co za tym idzie wzmożonej suchości i szorstkości. Nie dopuszczają do niekontrolowanego złuszczania naskórka oraz powstania ubytków skórnych, które przyspieszają powstawanie zmarszczek.

Podsumowując, Astaksantyna jest doskonałym uzupełnieniem diety przeciwdziałającej wolnym rodnikom. Dodatkowo wzmacnia narządy wewnętrzne i chroni przed odkładaniem blaszek miażdżycowych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl