Glukozamina

Glukozamina

GLUKOZAMINA

 

W dzisiejszych czasach mocne stawy i sprawność fizyczna jest niezwykle ważna. Staramy się prowadzić zdrowy I aktywny tryb życia. Zamiast niedzielnego popołudnia przed TV wybieramy wycieczki rowerowe, basen, czy wyprawę w góry. Czasem jednak nasze stawy dają o sobie znać poprzez ból, który uniemożliwia nam poruszanie. Również z wiekiem ubywa nam glukozaminy-substancji, która w dużym stopniu odpowiada za ruchomość naszych stawów.

Zatem czym jest glukozamina ?

Glukozamina to naturalna substancja wytwarzana przez ludzki organizm. Jest aminocukrem występującym w chrząstce stawowej, składającym się z cząsteczek glukozy i glutaminy. Podczas wysiłku fizycznego, oraz w podeszłym wieku i przy nadwadze glukozamina produkowana jest przez organizm w coraz mniejszej ilości. Pojawia się wtedy zaburzenie prawidłowej funkcji stawów zwane inaczej chorobą zwyrodnieniową stawów. Objawia się bólem oraz niepełną sprawnością ruchową. Jest to najczęstsza choroba narządu ruchu.

Aby pobudzić mechanizm odbudowy chrząstki stawowej stosuje się preparaty z glukozaminą i chondroityną. Naprzeciw tym słabościom wychodzi Solgar z produktem Chlorowodorek Glukozaminy

Jest to produkt wytwarzany w biotechnologicznym procesie z roślin. Substancja w tej postaci jest pozbawiona alergenów. Dlatego może być polecana alergikom oraz weganom I wegetarianom.

Według zaleceń producenta powinno zażywać się jedną tabletkę podczas posiłku, aby uzyskać efekt terapeutyczny po miesiącu stosowania.

W celu wzmocnienia kuracji można włączyć również inne produkty takie jak:

Solgar Ultimate Bone Support lub Solgar 7

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl